Labradoryt – kamień „Zorzy Polarnej”

Labradoryt czerpie energię ze Słońca i Księżyca.

 Zachwycający!!!

Światło w labradorycie wywołuje efekt zwany labradoryzacją (odbicie światła dla oka wydaje się zatrzymywać w kamieniu przy jego powolnym poruszaniu). Specyficzna struktura tego kamienia (mikroskopijne rurki), kruchość, widoczne spękania czynią z niego kamień wyjątkowy. Kolor szary dopiero przy odpowiednim podświetleniu w założeniu, że jest perfekcyjnie oszlifowany oddaje zachwyt.
Efekt labradoryzacji. Realizacja Anioł Vitrene 3d fot. Renata Maćkowiak

 

Anioł Vitrene forma 3d – bez odbicia światła na powierzchni labradorytu. fot. Renata Maćkowiak

 

 

                                              LABRADORYT – wnosi entuzjazm i chęć do działania.

To doskonały kamień dla twórców, dla osób pracujących głosem, mówców. Jego energia wspiera kreatywność  i poszukiwanie niebanalnych pomysłów. Dodaje ekspresji, niweluje nudę i stagnację.

Labradoryt – jest minerałem z gromady krzemianów. Nazwa pochodzi od półwyspu Labrador, gdzie występuje w znacznych ilościach.

Miejsca występowania: USA – znajdują się tam dobrze wykształcone kryształy nadające się do obróbki jubilerskiej, Meksyk, Kanada – na Półwyspie Labrador, Australia, Finlandia– główne miejsce pozyskiwania niezwykle pięknych kamieni. Można go znaleźć na Madagaskarze – stąd też pochodzi większość labradorytów, które wykorzystuję w swoich realizacjach

Polska – (jako składnik gabra) w Woliborzu i Bożkowie na Dolnym Śląsku (w postaci ziarn charakteryzujących się błękitną migotliwością)

Twardość w skali Mohsa 6 – 6,5

Ze względu na zaskakujące zabarwienie od zielonego, żółtego, fioletowego poprzez niebieski, granatowy to mój ulubiony kamień do oprawy. Wysokie walory artystyczne nadają pracom ekspresji i wnoszą niezaprzeczalnie energię tu i teraz. Mój kamień!