Labradoryt czerpie energię ze Słońca i Księżyca.
Zachwycający!!!
Światło w labradorycie wywołuje efekt zwany labradoryzacją (odbicie światła dla oka wydaje się zatrzymywać w kamieniu przy jego powolnym poruszaniu). Specyficzna struktura tego kamienia (mikroskopijne rurki), kruchość, widoczne spękania czynią z niego kamień wyjątkowy. Kolor szary dopiero przy odpowiednim podświetleniu w założeniu, że jest perfekcyjnie oszlifowany oddaje zachwyt.
LABRADORYT – wnosi entuzjazm i chęć do działania.
To doskonały kamień dla twórców, dla osób pracujących głosem, mówców. Jego energia wspiera kreatywność i poszukiwanie niebanalnych pomysłów. Dodaje ekspresji, niweluje nudę i stagnację.
Labradoryt – jest minerałem z gromady krzemianów. Nazwa pochodzi od półwyspu Labrador, gdzie występuje w znacznych ilościach.
Miejsca występowania: USA – znajdują się tam dobrze wykształcone kryształy nadające się do obróbki jubilerskiej, Meksyk, Kanada – na Półwyspie Labrador, Australia, Finlandia– główne miejsce pozyskiwania niezwykle pięknych kamieni. Można go znaleźć na Madagaskarze – stąd też pochodzi większość labradorytów, które wykorzystuję w swoich realizacjach
Polska – (jako składnik gabra) w Woliborzu i Bożkowie na Dolnym Śląsku (w postaci ziarn charakteryzujących się błękitną migotliwością)
Twardość w skali Mohsa 6 – 6,5
Ze względu na zaskakujące zabarwienie od zielonego, żółtego, fioletowego poprzez niebieski, granatowy to mój ulubiony kamień do oprawy. Wysokie walory artystyczne nadają pracom ekspresji i wnoszą niezaprzeczalnie energię tu i teraz. Mój kamień!