Renata Maćkowiak, Vitrene

Renata Maćkowiak, Vitrene

Z pasji do koloru - droga do samorealizacji.

Jeżeli dotarłaś/dotarłeś do tego miejsca to bardzo się cieszę, że zainteresowałam Cię tym co robię. Kiedy ktoś mnie pyta czym się zajmuję to odpowiadam: realizuję swoje marzenia. Udaje mi się to dzięki hobby, które przedstawiam na tej stronie.

Vitree z łac.witraż, Rene - to wariacja mojego imenia Renata (forma dla wtajemniczonych) tak powstała nazwa Vitrene, która mówi wszystko...

Wykonuję witraże techniką Tiffany'ego połączone z metaloplastyką. Mój warsztat: W pracach łączę techniki poznane przez lata poszukiwań, tej najbardziej intrygującej dla mnie dziedziny sztuki, która łączy artyzm z zawodem rzemieślnika. Kiedy oprawiam kamień, albo szlifuję kształty ze szkła inspiruję się naturą. To mój najdoskonalszy wzorzec i równocześnie najsurowszy nauczyciel... Dlatego każdy przedmiot wykonany przeze mnie jest niepowtarzalny.

Wierzę w energię zamkniętą w kamieniach - to moc płynąca z wnętrza ziemi. Ale każdy kamień wymaga oprawy i dlatego przedstawiam przedmioty, które tworzę w przypływie natchnienia. Powstają z połączenia materiałów z natury zimnych i surowych: kamieni, metalu i szkła z czymś ulotnym i zmiennym czyli barwą. Ponieważ witraż jest formą, która żyje dzięki światłu, dlatego zmienia się: nasyca lub gaśnie w zależności od jego natężenia.

Energię kamieni wzmacniają kolory. Nieskończona paleta pobudza nasze zmysły, wprowadza w pozytywny nastrój, pogłębia nasze odczucia i pozwala odprężyć się. Działa na nas wbrew naszej świadomości.

Bardzo często sami nie wiemy dlaczego oko szuka określonej barwy. A dzieje się tak dlatego, bo każdy zdrowy organizm to układ, w którym energia przepływa swobodnie i nie napotyka na blokady. Określone kolory wzmacniają centra energetyczne zwane czakrami. Każda z czakr skupia określone działania i motywacje.

Sprawnie działający człowiek jest zdrowy i szczęśliwy. Potrafi mówić o swoich emocjach i wyraża siebie przez samorealizację.

Pokochaj siebie...