Chryzokola – kwintesencja kobiecości

                              CHRYZOKOLA

Anioły Vitrene przybierają najróżniejsze formy. Wraz z zastosowanym kamieniem uzupełniają się. Chryzokola oprawiona w dekoracyjną formę może stanowić efektowny element wystroju wnętrza, albo stać się talizmanem niewielkim mieszczącym się w dłoni – zawsze bliski sercu.

                                  Chryzokola magnetyzuje swoją urodą. Kolor sprzyja komunikacji.

Anioł Vitrene 3d z chryzokolą fot. Renata Maćkowiak

Pozytywne wibracje z chryzoklą. Anioł Vitrene z mocą żeńskiej energii to wyrażanie siebie poprzez delikatność. Kamień ten wycisza i prowadzi do harmonii. Poprzez świadome wyrażanie uczuć uzmysławiamy sobie jak wielką moc ma słowo. To słowo, które niesie serdeczność, miłość i ciepło.

 

Chryzokola jest minerałem zaliczanym do krzemianów (popularnie występujący). Można go znaleźć  na terenach Ameryki Północnej i w Meksyku, a także w górach Ural, w Chile i w Izraelu.

Nazwa jest połączeniem greckich słów chrysos i kólla i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „klej do złota”, gdyż w starożytności minerał ten stosowany był właśnie jako spoiwo przy łączeniu złotych elementów ozdób.

Chryzokola najczęściej ma kolor niebieski, zielony lub niebieskozielony, rzadziej spotykany jest w odcieniach brązu lub czerni.

Twardośc w skali Mohsa: 2,5 – 3,5

Należy do tej samej grupy kamieni co malachit i turkus.

Turkus Arizona USA (z lewej) i Malachit fot. Renata Maćkowiak